Plastyka brzucha • Operacje-Plastyczne.pl
Wybierz
opcje

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha – Abdominoplastyka – to zabieg operacyjny dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą osiągnąć płaski i jędrny brzuch. Polega on przede wszystkim na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu z podbrzusza lub śródbrzusza a także poprawie wyglądu brzucha poprzez skrócenie mięśni.

Zabieg wykonywany jest tylko i wyłącznie pod wpływem narkozy i wymaga przygotowania przedoperacyjnego a także około 3-dniowego pobytu w klinice.

Plastyka brzucha może być przeprowadzona samodzielnie lub w połączeniu z innymi zabiegami kształtującymi ciało. Efektem dobrze przeprowadzonego zabiegu jest znaczna poprawa wyglądu brzucha. Wadą jest ślad w postaci blizn, które ukryte są w naturalnych zgięciach skórnych w okolicach kobiecego łona, także damskie figi bez problemu je ukrywają.

Najlepsi kandydaci

Najlepszymi kandydatami do plastyki brzucha są osoby, które mają właściwą masę ciała jednak ich nadmiar tkanki tłuszczowej w obrębie obwisłej skóry brzucha nie reaguje na dietę i ćwiczenia fizyczne. Zabieg jest szczególnie pomocny dla kobiet, które chcą odzyskać figurę sprzed ciąży. Abdominoplastyka jest także często stosowana u osób cierpiących na znaczne wahania wagi i nieelastyczność skóry, która wynika z procesu starzenia się. Plastyka brzucha nie powinna być stosowana przez kobiety, które planują w przyszłości zajść w ciąże i osoby z wyraźną nadwagą i otyłością.

Przygotowanie do zabiegu

Najważniejszą kwestią przed dokonaniem zabiegu jest konsultacja z naszym chirurgiem. Możemy także sprawdzić czy wybrany przez nas lekarz posiada odpowiednie kwalifikacje co pozwoli nam na osiągnięcie satysfakcjonujących wyników tego wymagającego zabiegu.

Podczas konsultacji chirurg oceni Twój stan zdrowia, zbada skórę i mięśnie. Należy pamiętać by poinformować lekarza o paleniu tytoniu, przyjmowanych lekach, środkach antykoncepcyjnych itd. Wywiad taki pozwoli mu na przedstawienie spodziewanych efektów, ograniczeń i ryzyka. Przed zabiegiem zostaniesz poinformowana o kwestiach dotyczących odżywiania czy wspomnianego palenia papierosów (dwa tygodnie przed i po zabiegu zaleca się odstawienie tytoniu). Dbajmy o siebie ponieważ jakiekolwiek przeziębienie, infekcja spowoduje przesunięcie terminu zabiegu chirurgicznego.

Operacja

Sama operacja trwa około 3-4 godzin w zależności od wielkości operowanych miejsc. Plastykę brzucha przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym w towarzystwie anestezjologa. Chirurg dokonuje nacięcia od biodra do biodra tuż nad strefą intymną (czasem zdarza się, że także wokół pępka). Następnie odłącza się skórę i tkankę tłuszczową od powięzi mięśniowej aż do poziomu łuków żebrowych. Daje to możliwość odsłonięcia mięśni brzucha, które zostają wielokrotnie zszywane co pozwoli uzyskać efekt wyszczuplenia talii. Kolejno cały płat tłuszczowo-skórny jest ściągany ku dołowi. Po wszystkich czynnościach chirurg zamyka nacięcie. W okolicy operowanej na 2-3 dni pozostawia się dreny, które zapobiegają gromadzeniu się płynów pod skórą.

Po operacji

Po zabiegu plastyki brzucha chirurg zakłada bandaże i opatrunki. Możliwe jest odczuwanie bólu w okolicach operowanych, który można złagodzić środkami przeciwbólowymi. Niestety w pierwszych dniach po operacji Twój brzuch będzie trochę obrzęknięty. Otrzymasz także szczegółowe zalecenia od lekarza a także uciskowy pas brzuszny, który trzeba nosić przez około 2 tygodnie po zabiegu.
Podczas operacji zazwyczaj stosuje się szwy wchłanialne, jeśli zostały zastosowane standardowe, należy się zgłosić do lekarza w celu ich usunięcia. Powrót do normalnego życia może zająć około 4 tygodni. Nie należy nadwyrężać mięśni brzucha by nie zaburzyć procesów gojenia się ran.

Plastyka brzucha pozwala na uzyskanie wysoce satysfakcjonujących efektów, szczególnie u pacjentów z obwisłą skórą brzucha. Efekt jest tym lepszy i trwalszy im bardziej zostaje on wspomagany odpowiednią dietą i ćwiczeniami fizycznymi.