Powiększanie biustu tłuszczem • Operacje-Plastyczne.pl
Wybierz
opcje
  1. Operacje plastyczne
  2. Lekarze
  3. Powiększanie biustu tłuszczem

Powiększanie biustu tłuszczem

Wiele kobiet cierpi z powodu zbyt małego biustu. Jednak współczesna medycyna staje naprzeciw potrzebom modnej i pewnej siebie kobiety. Obecnie na rynku operacji plastycznych istnieje wiele metod powiększania piersi. Do jednej z nich można zaliczyć metodę powiększania piersi za pomocą przeszczepu własną tkanką tłuszczową.

Od jak dawna stosuje się metodę powiększania piersi za pomocą przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej?

Metoda ta stosowana była już w latach 80-tych, jednak już wtedy wzbudzała wiele kontrowersji. Bowiem charakteryzuje się możliwością wystąpienia torbieli z upłynnionym tłuszczem, jak również zwapnień oraz blizn tkankowych. Ponadto przeszczep ten stanowił w wielu przypadkach problem w diagnostyce nowotworów piersi.

Na czym polega metoda powiększania piersi własną tkanką tłuszczową?

Metoda ta nazywana jest również lipoiniekcją. Tego zabiegu dokonuje się przy pomocy igieł i strzykawek, dzięki którym pobiera się tkankę tłuszczową, która występuje w nadmiarze w innych częściach ciała ( np. uda, pośladki, podbrzusze). Następnie pobrany tłuszcz wstrzykuje się w odpowiednie miejsce.

Jakie są wady tej metody powiększania piersi?

Niestety można wymieniać wiele wad zastosowania tej metody. Jedną z nich jest fakt, że komórki tłuszczowe pobrane z jednego miejsca i wszczepione w inne bardzo często ulegają w dużej mierze obumarciu. Po przez tego typu działanie występuje dość duże zagrożenie powstania cyst olejowych i zwapnień, które stwarzają problem podczas diagnostyki raka piersi. Ponadto tego typu zabieg przebiega wieloetapowo, dzięki czemu jest męczące i trudne dla pacjentki pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

Dodatkowym minusem dla niektórych pacjentów przesądzającym o wyborze tejże metody powiększania piersi, jest występowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej w innych częściach ciała, której pacjentka chciałabym się pozbyć. Dla niektórych kobiet kolejną wadę może stanowić fakt, iż dzięki tej metodzie można powiększyć piersi zaledwie o jeden rozmiar a efekty po zabiegowe widoczne są po upływie dłuższego czasu, co znacznie różni się w stosunku do metody powiększania piersi za pomocą protez silikonowych.

Jakie są zalety stosowania metody powiększania piersi za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej?

Pomimo wielu wad tej metody istnieją również jej zalety. Jak się okazuje przeszczepy za pomocą tkanki tłuszczowej bywają niezwykle pomocne w ulepszaniu efektów rekonstrukcji piersi. Ponadto dzięki tej metodzie można ukryć i zlikwidować negatywne skutki zastosowania innej metody powiększania piersi – za pomocą protez silikonowych.

Czy lekarze polecają stosowanie tej metody powiększania piersi?

Obecnie wielu lekarzy specjalistów odradza swoim pacjentkom zastosowania metody powiększania piersi za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej. Wynika to z faktu, iż metoda ta obciążona jest zbyt dużą ilością wystąpienie negatywnych skutków, które mogą zaważyć nie tylko na komforcie psychicznym pacjentki, lecz przede wszystkim odbić na jej zdrowiu.