Lifting szyi • Operacje-Plastyczne.pl
Wybierz
opcje

Lifting szyi

Zwisająca szyja, pod ciężarem nadmiaru tłuszczu wygląda bardzo nieestetycznie. Często ludzie borykają się z problemem zbyt grubej szyi i nie wiedzą jak się z nim uporać. Odkładanie się tłuszczu w tej części ciała można wytłumaczyć uwarunkowaniami genetycznymi. Czasami nawet bardzo szczupłe osoby mają problem ze zbyt dużą ilością tkanki tłuszczowej odkładającą się na szyi. Niestety tej części ciała nie można wyćwiczyć.

Lifting szyi (lifting dolny) jest operacją mającą na celu zredukowanie wiotkiej, pomarszczonej, zwisającej skóry z okolic szyi, poniżej brzegu żuchwy. Polecany jest osobom, u których oznaki starzenia pojawiają się szybciej na szyi niż na twarzy, a także w krótkim czasie schudły lub zwiotczała skóra szyi jest spowodowana predyspozycją genetyczną.

Przebieg zabiegu

Skóra szyi napinana jest do góry i do boków. Cięcie usytuowane jest w okolicy podbródka, to przez nie napinane są mięśnie, a czasami również usuwana tkanka tłuszczowa. Zabieg trwa około 1,5 godziny i prowadzony jest w znieczuleniu ogólnym.

Zabieg liposukcji polega głównie na mechanicznym usunięciu nadmiaru tłuszczu. Istnieje wiele technik liposukcji, wśród których można wyróżnić m. in.:

technikę tumescent,
technikę ultradźwiękową,
technikę body-jet® (wodną).

Po zabiegu liftingu szyi

Opatrunki  są utrzymywane do 10 dni. W tym okresie wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej (unikanie gwałtownych ruchów i dużego wysiłku fizycznego). Normalny wygląd szyi uzyskuje się po około 14 dniach, całkowite gojenie trwa około miesiąca. Ostateczny efekt zabiegu należy oceniać najwcześniej po miesiącu.

Warunki przeprowadzenia zabiegu

Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia, prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych. Przeciwwskazania do zabiegu to: niedokrwistość, skazy naczyniowe, nieuregulowane nadciśnienie, niestabilna cukrzyca, infekcja ropna skóry operowanej okolicy.

Wymagane badania:

badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi,
morfologia i grupa krwi,
EKG.

Koszt plastyki szyi waha się przedziale 4000 – 8000 zł.