Piękno zarezerwowane wyłącznie dla kobiet? • Operacje-Plastyczne.pl
Wybierz
opcje
  1. Operacje plastyczne
  2. Piękno zarezerwowane wyłącznie dla kobiet?
Piękno zarezerwowane wyłącznie dla kobiet?

Piękno zarezerwowane wyłącznie dla kobiet?

  • 02/04/2023
  • 0 lajków
  • 1886 wyświetleń
  • 0 komentarzy

Piękno nie jest zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. W miarę upływu wieków mężczyźni zaczęli inaczej spoglądać na swoje ciało i przestali się wstydzić dbania o własny wygląd.

Nikogo już nie dziwi widok mężczyzny w solarium, w salonie kosmetycznych czy w klinice specjalizującej się w operacjach plastycznych. Jak to się stało, że do specjalistycznych klinik coraz częściej zaglądają również panowie, marzący o ciele „młodego boga”?

Rosnąca popularność wśród mężczyzn

Płeć brzydka coraz chętniej zagląda do specjalistów, gdyż zainteresowana jest chirurgicznym poprawieniem, bardzo często niewdzięcznej Matki Natury. Obecnie ponad 30 procent pacjentów klinik chirurgicznych to mężczyźni. Mimo to operacje plastyczne – przede wszystkim te, którym poddają się mężczyźni – wciąż wzbudzają kontrowersje.

Zainteresowanie mężczyzn chirurgią plastyczną potwierdzają badania stacji telewizyjnej HSE24, która przeprowadziła ankietę dotyczącą korygowania urody. W badaniu wzięło udział 1118 osób, z czego 145 było płci męskiej. Znaczna większość panów biorących udział w ankiecie (70 procent) stwierdziła, że nie poddałaby się zabiegom liftingu twarzy czy wypełnianiu zmarszczek. Bardzo chętnie jednak zdecydowaliby się na inne zabiegi operacyjne. Ponad połowa ankietowanych mężczyzn akceptuje m.in. korektę nosa czy odsysanie tłuszczu.

Z roku na rok rośnie suma pacjentów płci męskiej. „To efekt presji jaką wywierają magazyny mody i rosnąca wśród mężczyzn świadomość, że można się zmienić” – uważa Rajiv Grover, konsultant w dziedzinie chirurgii plastycznej. Okazuje się jednak, że panowie w decyzjach o operacji plastycznej nie są jeszcze tak śmiali, jak kobiety. Nadal dominuje wśród nich przeświadczenie, że chirurgia plastyczna jest mało męska, dlatego nieśmiało podchodzą do zabiegów poprawiających urodę i często ukrywają to przed najbliższymi.

Co można zmienić?

Co mogą poprawić w swoim wyglądzie panowie? Typowym zabiegiem – najbardziej pożądanym przez płeć piękną i brzydką – jest korekcja twarzy, czyli poprawienie nosa, modyfikacja podbródka, oczu czy korekcja małżowin usznych. Panowie bardzo chętnie poddają się również zabiegowi odsysania tkanki tłuszczowej, co traktują bardzo często jako pierwszy krok w walce z otyłością. Mogą również zdecydować się na modelowanie kształtu klatki piersiowej (wkładki silikonowe korygują kształt torsu), jeśli posiadają niesymetryczne mięśnie klatki albo marzą o wyglądzie swojego hollywoodzkiego idola.

W ostatnich latach największym utrapieniem mężczyzn jest nienaturalny przerost sutka w wyniku nagromadzenia się tkanki tłuszczowej. Najnowsze badania wskazują, że przez ostatni rok liczba operacji mężczyzn z ginekomastią wzrosła o 80 procent (źródło: BBC). Większość przypadków związana jest z problemami hormonalnymi, które można wyleczyć w tradycyjny sposób.

Dzisiejsza chirurgia plastyczna jest też w stanie pomóc panom, którzy w młodym wieku zaczęli tracić owłosienie na głowie. Dawną fryzurę mogą odzyskać poprzez operację przeszczepu włosów. Zdecydowanie pomaga to odzyskać pewność siebie i zrezygnować z niewygodnej peruki.

Genitalia

Innym zabiegiem popularnym wśród panów jest korekcja kształtu genitaliów. Decydując się na powiększanie penisa i usuwanie naturalnych skrzywień, narażają się niestety na duże ryzyko związane z przykrymi powikłaniami oraz trwałą utratą erekcji.

  • Udostępnij:

Dodaj komentarz