Powiększanie pośladków • Operacje-Plastyczne.pl
Wybierz
opcje
  1. Operacje plastyczne
  2. Lekarze
  3. Powiększanie pośladków

Powiększanie pośladków

Możliwości współczesnej medycyny estetycznej obejmują także mało popularny dotąd w Polsce zabieg korekty pośladków. Podobnie, jak w przypadku plastyki biustu, korygowanie pośladków może polegać zarówno na zmianie rozmiaru, jak i kształtu, a także poprawie jakości oblekającej je skóry.

Najczęściej przeprowadza się operacje zmniejszenia lub skorygowania kształtu pośladków, zwłaszcza jeżeli naruszona jest ich symetria. Jednak, coraz częściej na popularności zyskują także zabiegi powiększające tę wybitnie kobiecą partię ciała.

Wskazaniem do dokonania zmiany estetycznej są pośladki opadające, których kształt może zaburzać naturalne proporcje ciała. Zabiegowi chętnie poddają się także pacjentki uskarżające się na pośladki płaskie, deharmonizujące profil sylwetki.

Perspektywa uzyskania oczekiwanych efektów jest oczywiście obiecująca, jednak nie można zapominać, że nawet najbardziej wprawna ręka chirurga nie gwarantuje uzyskania rezultatów identycznych z pożądanymi.

Od czego zacząć?

Pierwszym etapem po podjęciu decyzji o poddaniu się operacji plastyki pośladków jest konsultacja medyczna w zakresie predyspozycji do zabiegu. Z pewnością przeciwwskazaniem do operacji będzie obniżona krzepliwość krwi, niewydolność serca, zaburzenia tarczycy, a także choroby przewlekłe w fazie nasilenia ich objawów.

Interwencję zdecydowanie odradza się osobom o słabym ogólnym stanie zdrowia oraz przebywającym infekcje. Dopiero właściwa kwalifikacja lekarska warunkuje dopuszczenie do zabiegu.

Na czym polega operacja powiększania pośladków?

Operacja polega na wykonaniu niewielkich, około 5-centymetrowych nacięć w okolicy ogonowej, pod kością krzyżową. W następnej kolejności modeluje się przestrzeń pod mięśniami pośladków w postaci „kieszonek”, w których umieszcza się następnie silikonowe implanty. Obecnie wykonuje się je z materiałów trwałych, bezpiecznych i obojętnych dla organizmu, których obecność nie powinna wywoływać niepożądanych skutków.

Drugą, rzadziej stosowaną, chociaż znajdującą coraz większe uznanie, metodą powiększania pośladków jest przeszczep tkanki tłuszczowej, odessanej w innych partiach ciała. W przeciwieństwie do endoprotez silikonowych, wypełniacz stanowi materiał naturalny. Zabieg ten jest często łączony z liftingiem skóry, co dodatkowo podnosi estetykę modelowanych pośladków.

Ryzyko związane z operacją powiększania pośladków

Powiększanie pośladków, podobnie jako większość zabiegów chirurgicznych obciążona jest ryzykiem wystąpienia powikłań, wśród których najczęściej wystąpić mogą blizny, krwiaki, a także przemieszczenia implantu. Możliwe jest także pojawienie się komplikacji związanych bezpośrednio z zastosowaniem środka znieczulającego.

Po operacji

Po zabiegu ważne jest więc ścisłe stosowanie się do zaleceń lekarza. Do najistotniejszych należą przede wszystkim: unikanie wysiłku fizycznego, zapobieganie tworzeniu się krwiaków oraz spanie na brzuchu przez pierwszych kilka dni po zabiegu. Konieczne może być również konsekwentne używanie bielizny stymulującej właściwe położenie implantu. Zależnie od zaleceń chirurga, pacjent w okresie pooperacyjnym powinien udawać się na wizyty kontrolne, w trakcie których lekarz oceni rezultaty zabiegu.

Ile kosztuje operacja powiększania pośladków?

Plastyczna korekcja wielkości pośladków jest zabiegiem dosyć kosztownym. Jego ceny są zróżnicowane, a ich wysokość waha się między 5 a 15.000 złotych. Średni koszt zabiegu to około 9.000 złotych.