Wolumetria twarzy • Operacje-Plastyczne.pl
Wybierz
opcje

Wolumetria twarzy

Wiele kobiet boryka się z problemem utraty objętości rysów twarzy, ponieważ w pewnym wieku tkanki tracą swoją jędrność, zmarszczki stają się jeszcze głębsze i skóra zaczyna nieestetycznie opadać. Wszystko powoduje, że rysy twarzy stają się mniej wyraziste.

Nie tylko czas jest naszym wrogiem, ale także wiele innych czynników, wśród których znajdziemy palenie papierosów, zbyt częste wystawianie skóry na działanie słońca, solarium, czy hormony. Proces starzenia objawia m.in. się utratą jędrności i objętości skóry. Wszystko to pojawia się najczęściej w obrębie kości policzkowych, w okolicach kącików ust, podbródka, szyi oraz skroni.

Przed i po zabiegu wolumetrii twarzy

Ma na to wpływ zanikający kwas hialuronowy. W efekcie skóra właściwa odwadnia się, zaczyna rozdzielać z naskórkiem, a tym samym pojawiają się zmarszczki. Skóra na twarzy i szyi staje się niezwykle wiotka, cienka i krucha. W celu usunięcia tych kłopotliwych objawów starzenia stworzono metodę zwaną wolumetrią, która ma na celu poprawienie objętości tkankowej skóry, uelastycznienie jej i zniwelowanie zmarszczek na twarzy i szyi.

Jak przebiega zabieg?

Igłą lub specjalną kaniulą wstrzykuje się do głębszych warstw skóry preparat zwany Voluma. Przed wykonaniem zabiegu lekarz musi zadecydować o możliwości zastosowania znieczulenia miejscowego. Wszystko to przebiega w konsultacji z pacjentem.

Voluma to implant na bazie kwasu hialuronowego, który jest wprowadzany przez iniekcję. Zabieg wolumetrii należy do najnowocześniejszych i jednych z najbezpieczniejszych zabiegów służących poprawie wyglądu starzejącej się twarzy, dlatego też cieszy się ogromną popularnością wśród pacjentów.

Możliwość wystąpienia jakichkolwiek powikłań pozabiegowych jest niewielka, a wykwalifikowani chirurdzy plastyczni dodatkowo eliminują różnego rodzaju niepowodzenia podczas wykonywania tego nieskomplikowanego zabiegu.

Efekty, jakie uzyskuje pacjentka są widoczne praktycznie od razu. Zabieg wolumetrii wystarcza na około od 12 do 18 miesięcy. Jednak zdarzają się przypadki pacjentów, u których efekt pozabiegowy utrzymuje się nawet do 30 miesięcy od jego wykonania.

Rekonwalescencja po zabiegu jest bardzo krótka. Pacjent praktycznie zaraz po jego wykonaniu wraca do domu. W pewnych przypadkach u pacjentów pojawiają się siniaki, które szybko (w przeciągu kilku dni) znikają. Efekt zabiegu wolumetrii jest widoczny gołym okiem, skóra staje się elastyczna, wypoczęta, ujędrniona i pełna blasku.

Zalety zabiegu

Zabieg wolumetrii cieszy się tak dużym zainteresowaniem pacjentów, ponieważ posiada bardzo wiele zalet. Przede wszystkim przywraca objętość starzejącej się skóry i stwarza efekt liftingu twarzy. Metoda wolumetrii jest mało inwazyjna, a co za tym idzie mało kłopotliwa i bolesna dla pacjenta.

Może być także przeprowadzona zarówno przed jak i po zastosowaniu liftingu twarzy. Wolumetria jest procesem odwracalnym, dzięki czemu pacjent po określonym czasie może zadecydować, czy zechce poddać się kolejnemu tego typu zabiegowi.

Kolejnym plusem tego typu terapii skórnej jest możliwość jej stosowania razem z innymi metodami, jak na przykład botox.